Könyvbemutató az évfordulón

November 15-én, a még tavaly december 7-én felavatott Fekete István- dombormű koszorúzása után a zirci Országzászló Alapítvány tagjai és a meghívott vendégek a Városháza Dísztermében könyvbemutatóra gyűltek össze. Egervölgyi Dezső és Bittmann Károly titkár még tavaly elhatározták, hogy kiadványt szerkesztenek az emlékmű történetéről. A 80 oldalas könyvet többen is méltatták, többek között Ottó Péter polgármester, Bodó Imre a dombóvári Fekete István Múzeum alapítója és Horváth Tibor az ajkai Fekete István Irodalmi Társaság elnöke és dr. Hermann István könyvtárigazgató. A múzeumalapító elmondta, hogy kevés emlékhelyen adnak ki ilyen rangos kiadványt. Köztudott, hogy az írónak nincsenek zirci kötődései, de minden bizonnyal megfordult ott, mert a Bakonyban sokat vadászott, még ajkai gazdatiszt korában.
A dombóvári helytörténész és Szollár András elnökségi tag együtt helyezték el a Fekete István Kulturális Egyesület koszorúját a dombormű talapzatánál.