Gölle község látogatása Csíkpálfalvára

A nyári látogatás viszonzásaképp 2017. október 27.-e és 30.-a között került sor Gölle község viszontlátogatásának községünkbe. Fekete István író szülőfaluját, baráti szálak kötik Csíkcsomortánhoz, Csíkpálfalva községhez. Ezt a barátságot erősítettük meg a megállapodással.
A testvér települési kapcsolat legfőbb célja az, hogy a határ két oldalán élő népek között olyan szoros baráti kapcsolat jöjjön létre, hogy a két település lakossága egymást megismerje, tapasztalatait, kulturális értékeit az egymással való rendszeres találkozások által kicserélje. A két település önkormányzatai tudják, hogy ezen kapcsolat akkor lesz eredményes és életképes, ha polgáraik abban a lehető legaktívabban részt vesznek.
A háromnapos látogatás a baráti szálak szorosabbra fűzését is jelentette. A táj szépségei mellett bemutattuk községünk intézményeit, településeink látnivalóit.
Adja isten, hogy ezen kapcsolat tovább erősödjön és gyarapodjon.

Ferencz Csaba polgármester

forrás: www.csomortan.ro