Dr. Morvai Krisztina Dombóváron

Solymos Tamás Géza festménykiállítása Dombóváron

A tárlatot Bodó Imre a Fekete István Kulturális Egyesület elnöke nyitotta meg a Tinódi Házban. A budapesti művésznek megköszönte, hogy elhozta Dombóvárra, a vasutas városba, a vasút történetével kapcsolatos képeit. A 62 éves művész 15 éve fest vasúti témájú képeket is. A megnyitón többek között elhangzott, hogy Bodó Imre Budapesten ismerte meg a művészt, a Múzeumok Majálisán, még 2010-ben. 2011-ben pedig Fekete István szülőfalujának, Göllének vendégeként alkotott a településen. A mostani kiállításra is hozott ezekből a munkáiból. De gondolt a fiatalabb korosztályra is. Solymos Tamás Géza gyerekek számára írt- és illusztrált Heke kalandjai címmel mesekönyvet. Ezt a mozdonyt is megcsodálhatják itt az érdeklődők. "Jómagam ösztönöztem barátomat arra, hogy hozza el munkáit Dombóvárra, a hajdani "nagy" vasutas városba. Most megköszönöm, hogy szót fogadtál nekem! Nagy örömömre szolgál, mint helytörténésznek, hogy Te is ápolod a hagyományokat és megörökítetted az utókor számára több vasúttörténeti emlékünket"- mondta Bodó Imre.