Négy megyéből érkeztek a rajzok

A dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület és a Városi Könyvtár 17. alkalommal hirdette meg a már hagyománnyá vált "Fekete István és én" című rajzpályázatát a lelkes diákok számára.
Az idei évben 11 iskola küldte el a pályaműveket Tolna, Somogy, Komárom és Baranya megyékből. Összesen 201 rajz és festmény érkezett be a pályázatra.
Most is nehéz dolga volt a zsűrinek, hiszen minden évben szebb- és szebb munkák érkeznek a könyvtárba.
A zsűri tagjai a következők voltak: Harsányiné Babócsai Gabriella, Kovács Ferencné, Marosi Jánosné, Szivek Éva Judit, Nagyné Ujhelyi Mónika és Bodó Imre.
A tavalyi 40 helyett az idei évben már 54 gyermek jutalmazására nyílt lehetősége az egyesületnek. Az oklevelek mellé egy-egy Fekete István könyvet kaptak ajándékba a diákok.
Bodó Imre elnök oklevéllel köszönte meg a felkészítő tanárok áldozatos munkáját, majd köszönetet mondott a szülőknek is, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt.
Kiss László dombóvári vállalkozó minden évben csokoládéval ajándékozza meg a gyermekeket.

Díjazottak:

fotók: Őri Gábor