Elismerő oklevél a Múzeumnak

A Bíráló Bizottság az "Elkötelezett gyűjtőmunkáért, példaértékű társadalmi beágyazottságért" ítélte oda a díjat, amelyet Hammerstein Judit az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért felelős helyettes államtitkára adta át Bodó Imrének a múzeum alapítójának. A Pulszky Társaság kezdeményezésére immár 15 éve rendezik meg a Múzeumok Majálisát a Nemzeti Múzeum kertjében. Ekkor alapították az „Év Múzeuma” címet is. E rangos elismerésért az idei évben 17 intézmény nevezett. Dombóvár város első látogatható és működési engedéllyel rendelkező gyűjteményének tulajdonosa elmondta, hogy a két nap folyamán mintegy 6 ezer fő kereste fel sátrukat. Több személlyel is megismerkedett, akik kötődtek az íróhoz, illetve még találkozhattak vele Kunszentmártonban, az 50-es években. Levelezést és fényképeket ajánlottak fel a múzeumnak, amelyeket Bodó Imre nagy örömmel fogadott. Gálfi Zoltán az író tisztelője, 1957-es és 58-as Tábortűz című újságokat adott át, amelyek szintén a múzeumi tárolókban lesznek bemutatva. Meglátogatta a múzeum sátrát ifj. Fekete István az író Chicagóban élő fia, Tóth Árpád a család régi barátja, P. Fekete István hagyatéki gondnok, Hammerstein Judit helyettes államtitkár, Deme Péter a Pulszky Társaság elnöke, Lovas Csilla a szekszárdi Babits Emlékház vezetője, E. Csorba Csilla a Petőfi Irodalmi Múzeum és Romsics Imre a kalocsai múzeum igazgatója. A sátor házigazdája, fia András és budapesti barátok, önkéntes segítők fogadták a vendégeket. A gyermekek számára rajzolási és színezési, festési lehetőséget is biztosítottak, hogy a bemutatott kiadványok mellet az érdeklődő családok minden tagja megismerhesse Fekete István nagy magyar írónk életét és munkásságát, illetve a dombóvári múzeum tevékenységét. Továbbá Bodó Imre múzeumalapító hangsúlyozta, harmadszor vettek részt a majálison, de a jövőben is szeretnének bemutatkozni és újdonságokkal, kiadványokkal, szórólapokkal is színesíteni ezt a rendezvényt, mert azt tapasztalta, hogy nagyon sok budapesti és vidéki még nem ismeri a dombóvári gyűjteményt és annak tevékenységét.

Ifj. Fekete István, P. Fekete István és Bodó Imre