Az összetartozás jegyében telt el a somogyi rendhagyó őszi megyenap

Szeptember 17-én tartották meg Barcson a januárban elmaradt ünnepi közgyűlést és megyenapot, mert vízkeresztkor a járvány miatt erre nem volt lehetőség. A megyecímer adományozásának 523. évfordulójáról pénteken emlékezetek meg a Széchenyi Ferenc Gimnázium aulájában. Itt adták át a megyei elismeréseket is, ahol többek között a dombóvári Bodó Imre ny. agrármérnök, helytörténész, múzeumalapító is átvehette a Somogy Polgáraiért díjat, Bíró Norbert megyei közgyűlés elnökétől. Az ünnepen kísérőként jelen volt Bodó András a kitüntetett idősebbik fia is. Bodó Imre a Fekete István író munkásságának ápolásáért, emlékhelyek alapításáért, továbbá helytörténeti, honismereti tevékenységéért vehette át a rangos somogyi elismerést.