Előadás Libickozmán

Az Országos Könyvtári Napok keretében tartott előadást Fekete István író életéről és munkásságáról Bodó Imre helytörténész, múzeumalapító.
Előadásában bemutatta a dombóvári múzeumot, megismertette az emlékhely weboldalát az érdeklődőkkel, majd a kulturális egyesület munkájáról is beszélt. Kitért az író somogyi, kaposvári éveire, a szomszédos somogyfajszi rokoni kötődéseire és az ott eltöltött nyarakra, illetve téli iskolai szünetekre is. Elmondta még, hogy országunkban 17 Fekete István Emlékhelyet tartunk számon és ebből 6 helyszín Somogy megyében található. Nincs még egy magyar írónk, akit ennyi településen tisztelnének, mint Fekete Istvánt. Az ezzel kapcsolatos kiadvány az ajkai Irodalmi Társaság jóvoltjából már nyomdában van. Az előadás végén sok- sok kérdésre válaszolt az előadó, majd kötetlen beszélgetésre került sor.