Dr. Morvai Krisztina Dombóváron

Meglátogatta Lezsák Sándor a Fekete István Múzeumot

A Magyar Országgyűlés alelnöke, a Mindszenty Társaság elnöke, Lezsák Sándor dombóvári látogatásakor elsőként a Fekete István Múzeumot kereste fel. Bodó Imre alapító bemutatta a nagy magyar író életművét reprezentáló gyűjteményt, majd elmondta, a Hungarikum Bizottság döntésére vár, mivel már 2015-ben felterjesztette két megye /Somogy és Tolna/ Értéktár Bizottsága Fekete István írói munkásságát a testülethez.
Az alelnök a vendégkönyvbe a következő gondolatokat írta:

"Történelmi katasztrófával fenyegetett időben segítsen bennünket, ifjakat és a hosszabb ideje fiatalokat Fekete István életműve, hogy erőssé váljon keresztény magyar nemzetünk!"

A program a belvárosi Jézus Szíve templomban folytatódott, ahol ünnepi szentmise keretében emlékeztek Mindszenty József érsek, hercegprímásra. A Szent Orsolya Iskolaközpontban pedig a dombóvári Székely Kör jóvoltából felavatták, mellszobrát, Varga Gábor alkotását.