Somogyország ünnepelt...

Ulászló király 513 évvel ezelőtt Somogynak elsőként adományozott címer- és pecsét használati jogot.
A Megyehét keretében rendezték meg Kaposvárott a Szentkorona Egyesület által korábban kiírt képzőművészeti pályázat eredményhirdetését is. Bodó Imre a dombóvári "Fekete István" Kulturális Egyesület elnöke és a múzeum alapítója 15 pályázónak adott át könyvjutalmakat.
Így többek között két felnőtt és 13 diák részesülhetett elismerésben a Megyei Könyvtár nagytermében megrendezett ünnepségen.
Este pedig Szántai Lajos művelődéstörténész tartott előadást a Megyeháza zsúfolásig megtelt nagytermében "A Szent Korona ereje, szentsége és misztériuma" címmel.
Bodó Imre helytörténész elmondta, hogy Szántai Lajossal megismerkedve újabb barátra lelt, akit meghívott egy dombóvári előadás megtartására.

Szántai Lajos - művelődéstörténész