Felvidéki magyarok érkeztek a múzeumba

A kertvárosi Szent László parkban avatták fel április 6-án vitéz Varga Károly szentgáloskéri fafaragó, népi iparművész által készített kopjafát, mely a Felvidékről kitelepített magyar honpolgárainknak állít emléket. Az emlékmű ötletgazdája Bódogné Pethes Janka másodgenerációs kitelepített család sarja, ezzel a kéréssel kereste fel Bodó Imre múzeumalapító, helytörténészt, aki az ügy mellé állt. Együtt mentek Szentgáloskérre a kopjafa készítőjéhez, akinek már több tucat szobra és kopjafája áll a somogyi településeken, így Göllében is. A helytörténész régi jó barátságban áll a művésszel. A felkérést vállalva a Város hete keretében avatták fel a kopjafát a parkban.
A Felvidékről, Kamocsáról érkező vendégek, a Laudate kórus tagjai a reggeli órákban felkeresték a dombóvári Fekete István Múzeumot is. A múzeum alapítója egy órás tárlatvezetést tartva ismertette Fekete István író munkásságát és példás életét.

vitéz Varga Károly szentgáloskéri fafaragó, népi iparművész