Könyvadomány a Bibliotékának

A Földi István Könyvtár és a Fekete István Kulturális Egyesület 1996 óta partneri kapcsolatokat ápol. Az is köztudott, hogy elnökünk, Bodó Imre rendszeresen részt vesz a Honismereti Akadémiákon. Az idén Nyíregyháza adott otthon az egyhetes rendezvénynek. Az ott kapott helytörténeti kiadványokat és a Jótékonysági bálon elnyert könyveket a könyvtár helytörténeti kutatószobájának ajándékozta. 2020-ban Debrecenben rendezik meg az akadémiát és a tervek szerint az onnét hozott könyvekkel ismét felkeresi az intézményt. Ugyancsak átadta az egyesület 2018-as emlékkönyvét Bán Emma vezetőnek a könyvtár és annak dolgozói részére is. Az egyesület elnöke most szerkeszti a 23. kiadványukat, mely várhatóan áprilisban jelenik meg.