A Kaposvári Egyetem hallgatóit is érdekli Fekete István

Immár harmadik évben látogatnak el az egyetem végzős Természetvédelmi mérnök hallgatói a dombóvári Fekete István Múzeumba. A kis csoport vezetője dr. Lanszkiné Széles Gabriella tanszéki mérnök elmondta, fontosnak tartja, hogy a hallgatók megismerhessék Fekete István író életét és munkásságát, aki köztudottan Somogyország szülötte. Fekete István író az első természetvédőkhöz tartozott, aki több művében is felhívta erre a figyelmet. Bodó Imre múzeumalapító készségesen állt a hallgatók rendelkezésére és a tárlatvezetés során a hallgatók minden kérdésre választ kaphattak. S végül búcsúzóul a múzeum tulajdonosa sok sikert kívánt a hallgatóknak a vizsgákhoz és, hogy a választott szakmájukban találják meg számításukat és kamatoztassák tudásukat a magyar természetvédelem területén.

Vissza a hírekhez Vissza a főoldalra