Honismereti Akadémia Szekszárdon

Július 6-án a Babits Mihály Kulturális Központban nyílt meg a 43. Országos Honismereti Akadémia. A rendezvény témája: Együtt ezer éve- Nemzetalkotó népek és nemzetiségek a Kárpát- medencében. Az akadémia ünnepélyes megnyitása után az Országos Honismereti Szövetség elismeréseinek átadására került sor. A legrangosabb elismerést a Bél Mátyás díjat 3 főnek adományozták, köztük elnökünknek, Bodó Imre agrármérnöknek, múzeumalapítónak, helytörténésznek. A Honismereti Emlékérmet 5 fő vehette át.
A csütörtöki nap minden évben kirándulással telik el, melynek keretében a résztvevők megismerkedhetnek az adott megyével. Július 9-én többek között Dombóvárra is el látogatott az egyik kiránduló csoport. Elsőként a Fekete István Múzeumot keresték fel a vendégek, majd koszrút helyeztek el az író szobránál. Felkeresték a Téwich Viktor és felesége, Éva asszony által alapított Sváb Gyűjteményt, a Kossuth Szoborcsoportot, a Bélyeges Téglagyűjteményt, a Helytörténeti Gyűjteményt és a Zsidó temetőt.