Fekete Istvánra emlékeztek Gyulajon...

A Költészet Napja és nagy magyar írónk születésének 110. és halálának 40. évfordulójára emlékezve tartották meg a "Galló József" Általános Iskolában a vers-és prózamondó versenyt. Csullagné Balogh Edit tanárnő szervezte ünnepi megemlékezésen két kategóriában szerepeltek a diákok. Először az alsó, majd a felső tagozatos diákok adták elő, választott elbeszéléseiket, meséiket és verseiket. Többek között Kányádi Sándor, Fekete István, Petőfi Sándor, József Attila, Veörös Sándor, Kosztolányi Dezső, Szalai Borbála, Zelk Zoltán, Fésüs Éva, Bródy János, dr. Orsós Anna, Csokonai Vitéz Mihály és Csoóri Sándor művei hangzottak el.
A zsűri tagjai Lacza Zoltánné igazgató, Szabados István tanár, költő és Bodó Imre agrármérnök, helytörténész voltak.
A megemlékezésen Szabados István Fekete Istvánról írott versét is előadta , majd Bodó Imre beszélt az író életútjáról, a kulturális egyesületről és a 15 éve megnyílt múzeumról.
Az eredményhirdetésen minden diákot jutalmaztak. Az okleveleket Szabados István és Bodó Imre adta át a gyermekeknek.

A rendezvény résztvevői

Lacza Zoltánné igazgató és Szabados István költő

Orsós Sándor (8. osztályos)

Szőke László (7. osztályos)