Ötödjére is Fekete István nyomába eredtek

A dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület ismét kirándulást szervezett a nagy magyar író emlékhelyeire. Ezúttal, elsőként Kunszentmártont keresték fel, ahol többek között megkoszorúzták a Halászmesterképző Iskola falán álló Fekete István emléktáblát. Köztudott, hogy az író az 50-es években itt tanított éveken át, továbbá, hogy lakása is ebben az épületben volt. Itt kezdte el írni a Halászat című könyvét is. A 47 fős csoportot dr. Szabó János ügyvéd, helytörténész az egyesület tagja fogadta, aki bemutatta a központban található nagytemplomot, beszélt a város nevezetességeiről és végül a résztvevők megtekinthették az avarkori kiállítást is. Kunszentmártonból Szavasra utaztak, ahol a helyi arborétummal ismerkedhettek meg a kirándulók. A Bolza József által alapított botanikus kertről is írt könyvet Fekete István Pepikert címmel. A parkban, dr. Tóth Sándor idegenvezető kalauzolta csoportot, a délután folyamán a szarvasi Halászcsárdában egy finom ebéd elfogyasztásárára is sor került, majd egy fárasztó nap végén hazautazott a lelkes kiránduló csoport.