Előadásokkal készültek a Látogatóközpontban

Szeptember közepén többek között Bodó Imre dombóvári helytörténész, múzeumalapító is előadást tartott Fekete István nyomában címmel az érdeklődő közönségnek, hiszen ekkor ünnepelték a Fekete István Latógatóközpont 5 éves fennállásának évfordulóját. A helytörténész dr. Ábrahám Levente múzeumigazgató és Baki Zsuzsanna múzeumpedagógus meghívásának tett eleget.
Előadásában kitért az író göllei, kaposvári éveire és a dombóvári emlékhelyről is beszélt, kifejtette, hogy az országban eddig tizenhét Fekete István- emlékhely létezik, ebből hat Somogy megyében található. Nincs még egy magyar író, akinek ennyi emlékhelye lenne Magyarországon, mint neki. Még 2013-ban eladták a tízmilliomodik könyvét, mely azt bizonyítja, hogy a 20. század legnagyobb és legnépszerűbb magyar írója volt. – mondta.
Az előadó és két megye, Somogy és Tolna Értéktár Bizottsága is felterjesztette nagy magyar író munkásságát a Magyar Hungarikum elismerésére, mely azóta is döntésére vár.