Emléktáblával adózunk Dombóvár szülöttének

A dombóvári Civil Tanács döntésének, illetve az előző Önkormányzat támogatásának köszönhetően elkészült a nagy magyar író édesapja tiszteletére az emléktábla. Már köztudott, hogy Fekete Árpád, a néha göllei kántortanító, a Dombóvár 12. számú számú házban született 1863. október 5-én. Fekete István elbeszéléseiben többször is olvashatunk édesapjáról, a dombóvári gyökerekről, a nagyapjáról, Fekete Antalról aki az Esterházy uradalom építésze volt. Ő a dombóvári temetőben pihen, testvérével Györggyel együtt, aki pedig gazdatisztként szolgált. Fekete Árpád 1889-ben foglalhatta el a göllei megüresedett kántortanítói széket. 1910-ig, azaz 21 éven át oktatta és nevelte a göllei parasztgyerekeket. Az elemi iskolát befejezett fiúk részére un. Téli Gazdaképző Tanfolyamokat szervezett és tartott, mivel ő is jó gazda hírében állott. Fáni nevű tehenével első díjat nyert Budapesten az Országos Mezőgazdasági Kiállításon és Vásáron. Nagyon szép lovai is voltak. 40 katasztrális hold földön gazdálkodott, melyet az akkori göllei önkormányzat biztosított számára.

Az emléktáblán ez olvasható:
"Településünkön, a Dombóvár 12. sz. házban született Fekete Árpád (1863-1933) Fekete Antal uradalmi építész fia, az egykori göllei kántortanító, a nagy magyar író, Fekete István édesapja. Emlékét megőrizzük!

Fekete István Kulturális Egyesület, Dombóvár 2019."