Érettségire készülnek a HEMI diákjai

A dombóvári Herceg Esterházy Miklós Szakképző Iskola 12. osztályos tanulói Nagy Roland magyar szakos tanár vezetésével minden évben felkeresik a Fekete István Múzeumot. Az intézmény már évekkel ezelőtt a nagy magyar írónkat választotta érettségi tételnek. Bodó Imre múzeumalapító készségesen állt a diákok rendelkezésére. Ismertette a diákokkal Fekete István írói munkásságát, életútját, tartózkodásának állomásait, írói sikereit és bemutatta az immár három teremből álló gyűjteményt. A rendhagyó irodalomóra a diákok kérdéseivel zárult, akik mindenre választ kaphattak az ifjúsági írót érintő témákkal kapcsolatban. A múzeum alapítója, egyben működtetője pénteken újabb csoportot vár, mert - mint azt elmondta -, jól eső érzéssel nyugtázza, amikor az utcán megszólítják a diákok: azért sikerült az érettségijük, mert Fekete István témájában húztak tételt a vizsgán!