Székely vendégek érkeztek Göllébe

Augusztus 17-én 24 fős küldöttség érkezett Csíkpálfalváról, Csíkdelnéről és Csícsomrtánból, az immár testvértelepülésre Göllére. A júniusi látogatásunkat viszonozták a székelyföldi testvéreink. A vendégeket az iskola udvarán várta és fogadta a község vezetése és a szervezők sokasága. Másnap a reggeli kaposvári séta és városnézést követően Balatonfenyves- Imremajorba (Majorka) látogattak el a vendégek és a szervezők Kovács Ernő polgármester, Kovács Ádám és Kovács Adorján (képviselők), Bodó Bálint és Bodó Imre vezetésével. Itt Antics László a Majorka Közhasznú Alapítvány elnöke és felesége, Makó Beáta mutatták be a majort és kiállításait, majd megkoszorúzták a 2013-ban Fekete István író tiszteletére elhelyezett emléktáblát. Ebéd után fonyódligeti fürdőzést követően érkeztek vissza Göllébe.
Augusztus 19-én szentmise után kopjafa- avatásra került sor. Avatóbeszédet mondott Kovács Ernő göllei polgármester, Kovács József képviselő és felesége Zsuzsanna. A kopjafa leleplezése után Szalai Jeremiás prépost- plébános megáldotta az emlékművet. A himnuszok és a Szózat elhangzása után a kaposvári Zeneiskola fúvószenekara kíséretében vonultak át a résztvevők az iskolához, ahol kulturális programok közepette főzőversenyt is rendeztek, az un. Gasztronap keretében. Este bál zárta a vasárnapi programot. Barátaink augusztus 20-án indultak vissza Erdélybe. Bízunk benne, hogy a kapcsolat tartós lesz és a jövő évben ismét találkozhatunk!