A kapcsolatfelvétel jegyében

Az elmúlt évben elnökünk és testvére, Bodó Bálint a csíksomlyói szentmisére menet találkoztak Ferencz Csaba csíkpálfalvai polgármesterrel. Már ekkor felvetődött a kérdés, hiszen Göllének még nincs testvértelepülése. Gölle község önkormányzata pályázott a Bethlen Gábor Alaphoz, mely sikerrel járt. Ennek köszönhetően Kovács Ernő polgármester felvette a kapcsolatot Ferencz Csaba csíkpálfalvai polgármesterrel. A pályázatnak köszönhetően augusztus 18-án 22 fős delegáció érkezett a székelyföldi településről. Gölle község gazdag programmal várta a vendégeket. Augusztus 21-én megtekintették a dombóvári Fekete István Múzeumot is. Gölle október végén viszonozza a látogatást, bízva abban, hogy a kapcsolat hosszú távú lesz.