A 110 éve született és 40 éve elhunyt Fekete István íróra emlékeztek Balatonszárszón...

A Községi Könyvtár vendége volt Bodó Imre agrármérnök, helytörténész, a dombóvári "Fekete István" Kulturális Egyesület elnöke, aki "Három nemzedék írója" címmel tartott előadást az érdeklődő diákoknak és felnőtteknek.
Többek között a közös szülőföldről, az író életéről és munkásságáról, az olvasóvá nevelés fontosságáról beszélt előadásában. Majd megemlékezett a dombóvári "Fekete István" Múzeum 15 éves jubileumáról és az egyesület munkájáról, valamint az íróval kapcsolatos gyermekkori élményeiről.
Az előadás után a gyermekek és a felnőttek is kérdéseket tettek fel az előadónak, aki minden felvetésre készségesen válaszolt.
S végül Fritz Éva könyvtárvezetőnek és a könyvtárnak kiadványokkal kedveskedett Bodó Imre, aki ígéretet tett arra, hogy 2011 tavaszán a Szárszói Konferencián is részt fog venni, mint ahogy azt az idei évben is megtette, mert, ahogy mondta szívének egyik fele Gölléért és Somogy-országért dobog.