Fekete Istvánról hallhattak az otthon lakói

A Kiss Ferenc Református Idős Otthon vendége volt Bodó Imre, a Fekete István Kulturális Egyesület elnöke, helytörténész, aki Fekete István író életéről és munkásságáról tartott előadást a lakóknak. A meghívott vendég bemutatkozásként elmondta, 10 éves korában már tudta, hogy ki Fekete István. Ő még ismerhette azokat a paraszt bácsikat és néniket, akikkel a későbbi nagy magyar írónk együtt járt iskolába. Ezután a dombóvári múzeumról és az egyesületükről beszélt. Ismertette az író életútját, végül idézetekkel zárta mondanivalóját. A helytörténész többek között találkozhatott a 93 éves Tokai Károllyal is, aki a nyáron könyvadományt adott át a múzeumalapítónak. Az otthon lakói közül többen megígérték, hogy a tavasz folyamán ellátogatnak Dombóvárra és megtekintik a kis múzeumot.