Fekete István íróra emlékeztek Bükkösdön...

A helyi Általános Iskolában tartott előadást F. Bodó Imre a dombóvári "Fekete István" Kulturális Egyesület elnöke és a múzeum alapítója. Tóthné Mezei Anna tanárnő meghívásának tett eleget a helytörténész. Ez a nap a "Fekete 111." c. projekt nyitónapja volt. Az előadó bemutatta a kulturális egyesület tevékenységét, ismertette a múzeumban kiállított relikviákat, majd az író életéről és munkásságáról tartott előadást az érdeklődő diákoknak és tanáraiknak. Előadása közben számítógépről mutatta be a múzeumban található preparált állatokat és festményeket, kéziratokat, illetve a kulturális egyesület tevékenységét is ismertette. A projekt keretében került sor a "Meseíró pályázat" eredményhirdetésére is, mely alkalommal Heffner Anna tanárnő jutalmakat és okleveleket adott át az eredményesen szereplő diákoknak.
S végül F. Bodó Imre agrármérnök, helytörténész az iskola könyvtárának adományként átadott 20 db. múzeumi és egyesületi kiadványt, biztatva az iskola vezetését arra, hogy az intézmény vegye fel nagy magyar írónk nevét, mivel a közelben található Bakócán két évet töltött el, mint segédtiszt, azaz gyakornok. Többek között ott írta a Gyeplő nélkül c. könyvét és több elbeszélését is.