25 éves a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület

Szervezetünk 1996. december 10-én alakult meg, 21 fő alapítótaggal. Taglétszámunk a megalakulás óta elérte a 126 főt is. Sajnos a mi egyesületünkre is jellemző az elöregedés, a fiatalok már nem érdeklődnek igazán a civilszféra iránt. Az elmúlt két és fél évtizedben az alapszabályunkban kitűzött célokat valósítottuk meg. Sajnos a koronavírus járvány miatt ez részben a folyamat megakadt. Minden évben kiírtuk a rajzpályázatunkat "Fekete István és én" címmel. A 23 alkalommal, a Városi Könyvtárral közösen megrendezett kiállításon mintegy 1.100 gyermeket jutalmaztunk egy- egy Fekete István könyvvel. Bízva abban, hogy a tanulók el is olvassák ezeket a műveket, ezzel hozzájárulva az ifjúság olvasóvá neveléséhez. Ugyancsak megjelentetjük minden évben évkönyvünket is. Eddig 24 kötet jelent meg, mintegy 3.500 oldallal, melyekben, az egyesület munkáján kívül olvashatunk a város és városkörnyék kulturális eseményeiről. Egyesületünk dombóvári tagsága állandó résztvevője a civil rendezvényeknek és városi ünnepségeknek, megemlékezéseknek. Öt alkalommal szerveztünk kirándulásokat „Fekete István nyomában” címmel. Egyesületünk vezetői előadásokat tartanak a nagy magyar író munkásságáról, iskolákban, könyvtárakban, művelődési házakban, Dombóvártól- Vecsésig, Szekszárdon, Kaposváron át Libickozmáig. 2015-ben felterjesztettük Fekete István író munkásságát és példás életét a Magyar Hungarikum Bizottsághoz, melynek döntésére várunk. 2020. november 1-jén az önkormányzat támogatásának köszönhetően megújulhatott a Fekete- család dombóvári síremléke. A továbbiakban is azon fáradozunk, hogy népszerűsítsük a 20. század legnépszerűbb magyar írójának életművét, s egyben öregbítsük Dombóvár város jó hírnevét.